Migracja danych oraz wprowadzanie danych do aplikacji dziedzinowych

Szanowni Państwo dyrektorzy szkół
uczestniczących w projekcie eSzkoła,

przypominam informację w sprawie przeniesienia (migracji) danych, które są w posiadaniu szkół z dotychczas używanych aplikacji do zarządzania. W oddzielnych plikach przekazane są szczegółowe instrukcje dla szkół, które dotychczas korzystały z pakietów Vulcana i oddzielnie dla szkół korzystających do tej pory z aplikacji Progmana. W dalszej części podaję również informację o aktywacji kont pracowników.

Migracja danych z aplikacji Vulcan

Migracja danych z aplikacji ProgMan

ID Szkoły niezbędne do podłączenia do serwera terminali

Na podstawie dostarczonych danych zostały założone konta uzytkowników (nauczycieli/pracowników administracji). Konta te należy teraz aktywować. Aktywacja polega na uzyskaniu swojego loginu i hasła po wprowadzeniu swojego numeru pesel w procedurze odzyskiwania hasła na stronie www.eszkola.opolskie.pl. Należy kliknąć na pole logowania w górnym prawym rogu ekranu i dalej kliknąć polecenie "Nie pamiętam jak się zalogować". Dalej należy postępować zgodnie z poleceniami wyświetlanymi na ekranie. Uprawnienia są przypisane osobom zgodnie z informacjami przekazanymi wcześniej przez szkoły. Błędna dane należy zgłosić do administratorów serwerowni regionalnej w RCRE Opole w celu poprawienia.

Szkoły, które nie posiadają danych do migracji, bo nie korzystały wcześniej z oprogramowania do zarządzania powinny jak najszybciej uzupełnić dane w aplikacjach sekretariat i kadry. Można też już korzystać z pozostałych aplikacji do zarządzania szkołą. Dane do tych aplikacji można też importować wprost z dotychczas używanych baz. Jeśli pojawiają się trudności w uzyskaniu dostępu należy w pierwszej kolejności kontaktować się telefonicznie z serwisem Vulcana. Kontakt podany jest w zakładce serwis gwarancyjny.

Karty chipowe są niezbędne do uruchomienia aplikacji finansowo-płacowych i księgowych.

Ireneusz Podolak