Integracja istniejącej infrastruktury z eSzkołą

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół
biorących udział w projekcie eSzkoła

W ramach realizowanego projektu w każdej jednostce oświatowej wykonano instalację oraz dostarczono urządzenia aktywne umożliwiające integrację istniejącej infrastruktury sieciowej z budowaną w ramach projektuPrzygotowana konfiguracja z wykorzystaniem technologii VLAN (wirtualna sieć lokalna) umożliwia dopięcie istniejącej infrastruktury w niezależnym VLAN’ie. W praktyce oznacza to, że na routerze został przygotowany dodatkowy interfejs FA0/1, do którego można podłączyć istniejącą infrastrukturę.

Ponieważ integracja zasobów wiąże się z opisanymi poniżej konsekwencjami bardzo proszę o podjęcie decyzji dotyczącej woli dokonania takiej integracji w terminie do dnia 19 grudnia br. Jednocześnie chcielibyśmy zaznaczyć, że decyzja dotycząca integracji może zostać podjęta również w dowolnym okresie w czasie trwania trwałości projektu i zostanie wykonana we wskazanym przez szkołę terminie i w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę oraz WODIiP Opole.
Integracja dotychczasowej infrastruktury wymaga:
1. Migracji dotychczasowej usługi dostępu do Internetu do uruchamianej usługi MPLS VPN tj. odłączenia dotychczasowego dostępu do Internetu.
2. Przeadresowania wszystkich urządzeń dotychczasowej infrastruktury na adresację przygotowaną przez TP.

Po migracji infrastruktura będzie podlegała wszystkim procesom przewidzianym dla uruchamianej sieci  w tym m.in.:
1Centralnemu zarządzaniu ruchem przez administratora Serwerowni Regionalnej WODIiP Opole.
2. Wymogom bezpieczeństwa obejmującym m.in. analizę treści połączeń poprzez IPS (system wykrywania i zapobiegania włamaniom) i Websense (system zarządzania ruchem w sieci), jak również blokowanie niepożądanych treści oraz połączeń.
3. Administrator (WODIiP Opole) będzie miał pełny wgląd w treść połączeń.
4. W przypadku pełnego obciążenia ruchu gwarantowane będzie 10 % pasma, przy czym połączenia będą podlegały ograniczeniom takim samym jak dostępy gościnne (socjalne) w celu zabezpieczenia głównych funkcji Portalu eSzkoły.

W przypadku podjęcia decyzji już teraz, proszę o pobranie Druku Zgłoszenia i po jego podpisaniu przesłanie do WODIiP Opole na nr faxu: 77-4552979 lub skan dokumentu na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ireneusz Podolak
Kierownik Projektu eSzkoła